جستجوی ساده دامنه در گیو سرور

نام دامنه رشته ای از متن است که به یک آدرس IP عددی نگاشت می شود و برای دسترسی به وب سایت از نرم افزار مشتری استفاده می شود. در واقع متنی است که کاربر در پنجره مرورگر تایپ می کند تا به یک وب سایت خاص برسد. به عنوان مثال، برای سایت گوگل (Google)  “google.com” است.

آدرس واقعی یک وب سایت یک آدرس IP عددی پیچیده است (به عنوان مثال 103.21.244.0)، اما به لطف DNS، کاربران می توانند نام های دامنه کاربر پسندی را وارد کرده و به وب سایت هایی که به دنبال آن هستند هدایت شوند. این فرآیند به عنوان جستجوی DNS شناخته می شود.

چه کسی آن را مدیریت می کند؟

 همگی توسط ثبت‌های دامنه مدیریت می‌شوند که رزرو آن را به ثبت‌کنندگان واگذار می‌کنند. هر کسی که بخواهد یک وب سایت ایجاد کند می تواند یک نام دامنه را با یک ثبت کننده ثبت کند.

هنگامی که یک نام‌دامنه توسط یک ثبت کننده ثبت شد، آن ثبت کننده مسئول است تا زمانی که آن در شرف انقضا است به ثبت کننده اطلاع دهد و به آنها فرصتی برای تمدید بدهد و اطمینان حاصل کند که نام دامنه خود را از دست نمی دهند. در برخی موارد، ثبت‌کنندگان نام دامنه منقضی شده کاربران خود را به محض انقضا خریده و سپس فروش مجدد آن‌ها به ثبت‌کننده اصلی با قیمتی گزاف، به دام می‌اندازند. انتخاب یک ثبت کننده صادق و قابل اعتماد برای جلوگیری از این نوع اقدامات غارتگرانه مهم است.

 

  • اگر تصمیم به راه اندازی وب سایت دارید اولین قدم برای ورود به دنیای وب ثبت دامنه می‌باشد.
  • انتخاب نام دامنه‌ی مناسب می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در رشد کسب و کار و موفقیت در این راه داشته باشد.
  • یکی از خدمات گیو سرور، ارائه خدمات جستجو و ثبت دامنه برای کاربران خود می‌باشد.
  • شما می‌توانید با خرید از سایت ما به جمع کاربران گیو سرور پیوسته و از خدمات و امکانات بی‌نظیر سایت بهره ببرید.